ششمین گردهمایی " زنان عاشورایی " برگزار شد

ششمین گردهمایی " زنان عاشورایی " با حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی معاون اول قوه قضائیه و سید محمدهادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در میدان امام حسین (ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دکتر " سید محمدهادی ایازی " معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ششمین گردهمایی " زنان عاشورایی " که در میدان امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: این برنامه با همکاری بسیج بانوان سپاه محمد رسول الله برای اولین بار در میدان امام حسین (ع) با حضور 20 هزار بانوی تهرانی برگزار شد.

وی گفت: ماه محرم ظرفیت های عظیمی برای فرهنگسازی دارد، وقایع عاشورا زمینه های الگویی بسیاری برای جامعه دارد، که در این بین نقش زنان در خور توجه است، ایثار، صبر، استقامت و خطبه های دشمن شکن حضرت زینب(س) نه تنها در آگاهی مردم آن دوران بلکه در آگاهی دادن به تمامی انسانها در تمامی دوران ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و موجب بقا و جاودانگی اسلام شده است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای پروژه پیاده‌راه سازی 17 شهریور گفت: مردم تهران از برگزاری مراسم عزاداری در محلات سابقه ذهنی دارند و این سابقه ذهنی با گذر زمان، افزایش جمعیت و تغییر شکل محلات از حافظه جمعی دور شده بود.

وی گفت: اجرای پروژه 17 شهریور و پیاده راه شهدا امکان گردهمایی شهروندان و عزاداری در ایام‌ ماه‌های محرم، صفر و ایام فاطمیه را فراهم و درعین فضایی فرهنگی و اجتماعی برای فعالیت‌های گوناگون هنری و فرهنگی را ایجاد می کند.

ایازی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه هنوز به اتمام نرسیده ولی مرکز فرهنگی پیاده‌راه شهدار فعالیت خود را به منظور نظارت بر اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: ضریح مقدس بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) فردا 7 آذر در میدان امام حسین (ع) مستقر و تا پنجشنبه استقرار خواهد داشت.

تعداد مشاهده: 2869
print