تجلیل از بانوان ایثارگر همزمان با هفته دفاع مقدس

 

اولین همایش خانواده و دفاع مقدس و سلسله همایش های نیمه پنهان ماه در مناطق بیست دو گانه با هدف تجلیل از بانوان ایثارگر برگزار می شود.

معدنی پور در ادامه به برگزاری سلسله همایش های "نیمه پنهان ماه" اشاره نمود و گفت: در کنار برگزاری اولین همایش "خانواده و دفاع مقدس" همایش هایی نیز در سطح مناطق بیست دو گانه در طول هفته دفاع مقدس با عنوان "نیمه پنهان ماه" با حضور بانوان ایثارگر برگزار شد.
وی ادامه داد: از جمله برنامه های جانبی این همایش ها برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات مرتبط با دفاع مقدس، برگزاری نشست با موضوعات مرتبط با نقش زنان در دفاع مقدس و تهیه بسته های فرهنگی مرتبط با موضوع می باشد.
نرگس معدنی پور حفظ ترویج و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت و توجه به نقش موثر بانوان در عرصه های گونه گون انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و در دوران پس از جنگ را از مهمترین اهداف برگزاری این همایش ها برشمرد و تاکید کرد: زنان گرچه از حضور در صحنه و خط مقدم معاف بودند، ولي با شروع جنگ، زنان شیردل شهرهاي مرزي كشور بودند كه در هجوم ناجوانمردانه دشمن در كنار مردان خود با دشمن درگير شدند و در این راه، از خانواده و جان خويش مايه نهادند.
وی در ادامه الگو پذیری از بانوان در طول تاریخ اسلام را رمز رشادتها و صبر و تحمل بانوان ایثارگر دانست و گفت: توجه داشته باشیم كه زهرا(س) چگونه براي دفاع از حريم ولايت بين در و دیوار، ايثار مي كند، به گونه اي كه حمايت از ولايت را به همه مي آموزد و این بانوی بزرگوار در همه زمينه ها، حتي در شهادت خود براي همه انسانها الگو ميباشد.تعداد مشاهده: 2884
print